Urządzenie AG (Active Guard) służy do rejestracji czasu  pracy pracowników. Działa również jako urządzenie napadowe oraz telefon.

                                                                                              

Przycisk Panic

Służy do wzywania pomocy w razie konieczności. Przycisk wystarczy przycisnąć raz na okres około 1 sekundy. Zostanie wysłany sygnał do SMA (Stacja Monitorowania Alarmów) o konieczności pomocy

Przycisk Odczyt punktu

Służy do odczytu punktu RFID zamontowanego na obiekcie. Przy odbijaniu punktów należy najpierw nacisnąć przycisk , aż urządzenie zawibruje oraz wyda pojedynczy dźwięk. Po tym należy przyłożyć urządzenie do punktu , po czym powinien nastąpić podwójny dźwięk świadczący o prawidłowym zarejestrowaniu punktu

Przycisk Telefon

Pojedyncze wciśnięcie spowoduje wysłanie sygnału do SMA z informacją wykonania połączenia zwrotnego  na urządzenie AG. Jeżeli pracownik SMA będzie wykonywał połączenie na AG , urządzenie zacznie dzwonić wydając przy tym dźwięki. W przypadku gdy do urządzenia dotrze połączenie przychodzące , należy odczekać na zakończenie dzwieków , nie należy w tym przypadku wciskać żadnego przycisku. Z urządzenia można również wykonywać połaczenie do SMA. W tym celu należy wcisnąć i przytrzymać przycisk TELEFON i trzymać do momentu drugiego piknięcia. Po drugim piknięciu należy przycisk puścić, odwrócić AG i przyłożyć do ucha.

Resetowanie urządzenia

W celu zresetowania urządzenia , należy wykonać odpowiednią kombinację za pomocą przycisków. W przypadku zresetowania urządzenia , należy wcisnąć przycisk PANIC + ODCZYT PUNKTU i trzymać przez co najmniej 7 sekund. Po tym czasie urządzenie wyda dźwięk (piknięcie). Należy puścić przyciski całkowicie , i ponownie wcisnąć przycisk PANIC i trzymać przez kolejne 7 sekund. Urządzenie po tym czasie się zresetuje.

Tył urządzenia

Z tyłu urządzenia znajduje się głośnik oraz mikrofon do rozmowy VOID. Znajduje się tam również klapka z wybitym nr seryjnym przykręcona na 3 śruby. Nie należy ODKRĘCAĆ KLAPKI , ponieważ spowoduje to wyzwolenie alarmu sabotażowego do SMA. Klapkę powinien odkręcać tylko kierownik lub osoba nadzorująca obiekt po wcześniejszym poinformowaniu pracownika SMA o zamiarze odkręcenia klapki. Po takiej informacji pracownik SMA będzie mógł wyzwolić serwis na danym obiekcie, przez co nie będą przez ten czas przychodzić alarmy z AG.

                                                                               

Po pewnym czasie , bateria litowo-polimerowa może się zużyć , przez co może nieco spuchnąć w urządzaniu.  Nie należy wtedy owijać urządzenia taśmą ani pod żadnym pozorem przekłuwać akumulatora , ponieważ może to spowodować pożar. Należy wtedy poinformować kierownika bądź osobę nadzorującą obiekt.